Seramik Kaplama

Anasayfa » Seramik Kaplama

Seramik kaplama, aracın dış yüzeyi yani alaşım ve boyalarında, zaman içinde oluşabilecek her türlü aşınma ve tahribatı engellemek amacıyla geliştirilmiş Teknolojik bir üründür. Yüzeydeki gözeneklerin en derin noktalarına nüfuz etmekte ve araç yüzeyinin sabit bir katmanı olarak yıllarca aşınmasını, renk atmasını, okside olmasını, reçine ve kuş pisliği gibi etkenlerle zarar görmesini engeller. Seramik boya kaplama uygulandıktan sonra başka  uygulamaya ve bakıma gerek duyulmaz.

Gelmiş geçmiş en iyi dış korumayı sağlayan seramik kaplama ile araç yüzeyinde oluşan anti-statik yüzey sayesinde; çamur, kuş pisliği, asit yağmuru, tuz, reçine gibi birçok aşındırıcı ve kirleticilerin kolayca temizlenebilmesi ve aracın, uzun süre daha temiz kalması sağlanır.

Uygulama yapılmış bir araç, aracın yüzey görünümünü kalıcı olarak korur. Bunun yanı sıra, uzun yıllar  yepyeni görünümlü bir aracı kullanmanın keyfini yaşatır.Aynı zamanda aracın ikinci el değerini yükseltir.

Nano teknolojik özellikteki kaplama ürünü, boya kaplama teknolojisinde bir devrim niteliğindedir.

Kaplama uygulamasının temiz ve tozsuz bir ortamda, profesyonel ekipman araç bakım ürünleri kullanılarak ve seramik kaplama konusunda  eğitimli uzman personel tarafından uygulanması gerekir.

Seramik Kaplama Uygulamasının Aşamaları:
Uygulama yapılmadan önce kaplama yapılacak araç komple yıkama işleminden geçirilir.Sonra kaplama uygulamasının ilk adımı olan killeme işlemi yapılır.İkinci aşamadaçizik giderme,üçüncü aşamada cilalı hare giderme işlemi uygulanır.Kaplama işleminin araca kusursuz uygulanabilmesi için seramik sürme işleminden önce bu aşamaların titizlikle yapılması ve uygulamanın; özel hazırlanmış, temiz, kapalı, lift sistemi olan ve yüksek ışık altında yapılması gerekir.Seramik kaplama araca bölge bölge uygulanmalı ve seramik sürme işleminden sonra araç 8-12 saat tamamen kapalı ve kuru bir ortamda kalmalıdır.